Poznaj najlepsze firmy w branży z warszawskiesafari.pl

Jak najlepiej uczyć się języka polskiego?

Eliza Czarnecka 2019-04-07 0 komentarzy
Wpis

Jak w każdym innym przypadku, podstawą nauki języka jest po prostu codzienny kontakt z mową i pismem. Przyjeżdżający do Polski Wietnamczycy, Ukraińcy, Hiszpanie czy Niemcy uczą się pierwszych słówek czy zwrotów w pracy lub szkole, zapamiętując je poprzez konteksty sytuacyjne.

Mając wśród pracowników czy znajomych obcokrajowców, warto polecać im kontakt z polskojęzyczną kulturą popularną. Piosenki, filmy, książki, gazety, programy telewizyjne, seriale, na przykład z napisami, to świetny sposób stopniowej poprawy wymowy czy chwytania nowych słówek. Są też aplikacje mobilne oraz inne nowoczesne techniki gromadzenia i przetwarzania wiedzy.

Wymienione wyżej sposoby nauki języka polskiego są popularne i chętnie wykorzystywane, jednak nie zastępują profesjonalnego modelu. Aby edukacja była efektywna, przynosiła pożądane efekty i rozwijała, należy zapisać się na profesjonalny kurs.

Nauka polskiego dla obcokrajowców w Poznaniu, gdzie mieszka i pracuje ich całkiem spore grono, jest oferowana przez firmę tłumaczeniową, szkoleniową i konsultingową Ling Project. To wyjątkowa propozycja skierowana do przedsiębiorstw oraz instytucji, które zatrudniają obcokrajowców i chcą, aby zdobywali nowe kompetencje lingwistyczne. Nie da się ukryć, że znajomość języków ojczystych (od rosyjskiego, przez angielski i hiszpański, po dalekowschodnie) bardzo przydaje się w polskich realiach biznesowych, jednak chcąc skutecznie pracować w tutejszych warunkach, prędzej czy później trzeba płynnie posługiwać się mową Polaków.

Kurs może być przeprowadzony zdalnie, online lub w siedzibie firmy-klienta. Program szkolenia jest ściśle dopasowany do indywidualnych potrzeb i stopnia zaawansowania, zawiera między innymi moduły skupione wokół branżowego słownictwa.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!