Poznaj najlepsze firmy w branży z warszawskiesafari.pl

Części do wózków widłowych — oryginalne czy tańsze zamienniki?

Emil Urbański 2023-06-05 0 komentarzy
Części do wózków widłowych — oryginalne czy tańsze zamienniki?

W miejscach takich jak zakłady przemysłowe, magazyny czy hale przeładunkowe codzienna praca byłaby wręcz niemożliwa bez wyposażenia w nowoczesne wózki widłowe. Niestety jak każdy użytkowany sprzęt, te pojazdy również ulegają awarią, a ich części z biegiem czasu zużyciu. Wózki widłowe powinny być regularnie naprawiane oraz poddawane przeglądom, aby pracownicy mogli z nich bezpiecznie korzystać podczas wykonywania codziennych obowiązków. 

Mechanicy mogą zaproponować klientowi oryginalne części do wózków widłowych, które są rekomendowane przez producenta oraz gwarantują długą i efektywną pracę urządzenia. Bezsprzecznie jest to najlepszy wybór dla klienta (mimo stosunkowo wysokiej ceny). Zastosowanie fabrycznych elementów zamiennych jest także warunkiem skorzystania z serwisu gwarancyjnego. Na stronie toolmex-truck.com.pl można znaleźć oryginalne komponenty takich znanych producentów jak Perkins, Ford, Mazda, Kubota czy Gaspower. Sprzedawca proponuje części:

  • do silników i osprzętu,
  • układów paliwowych,
  • do układów sprzęgłowych oraz skrzyń biegów,
  • do układów hamulcowych,
  • do układów elektrycznych i elektronicznych,
  • felgi,
  • opony lub gąsienice,
  • dodatkowy osprzęt.

Na rynku dostępne są również zamienniki charakteryzujące się niską ceną czy używane części po renowacji. Taka opcja sprawdzi się wyłącznie w sytuacji, gdy właściciel naprawianego wózka widłowego nie dysponuje odpowiednią kwotą, aby zainwestować w nowe elementy zamienne, lub nie chce czekać na dostawę części sprowadzanych od producenta. Decydując się na takie rozwiązanie, klient nie ma pewności czy zamiennik będzie pasował do użytkowanego sprzętu oraz musi pamiętać, że tego rodzaju akcesoria charakteryzują się mniejszą wytrzymałością i żywotnością.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!