Poznaj najlepsze firmy w branży z warszawskiesafari.pl

Czy w Poznaniu przyjmuje hipertensjolog?

Mariusz Pawlak 2023-08-14 0 komentarzy
Czy w Poznaniu przyjmuje hipertensjolog?

Obecnie nadciśnienie tętnicze zaliczane jest do chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nie niemal co trzeci dorosły. Nieleczone schorzenie może doprowadzić do wielu poważnych, w tym również śmiertelnych chorób, takich jak m.in.:

  • miażdżyca,
  • zawał serca,
  • niewydolność serca,
  • udar mózgu.

Szybka i szczegółowa diagnostyka pozwala wykryć i wyeliminować przyczyny nadciśnienia oraz w znacznym stopniu ograniczyć dalszy rozwój choroby. 

Kiedy należy umówić się na konsultację?

Do lekarza, którego specjalizacją jest hipertensjologia zgłaszają się osoby, w przypadku których wyniki pomiarów ciśnienia krwi są mocno niepokojące. Mowa głównie o sytuacji utrzymujących się podwyższonych wartości pomiarowych, gdy ciśnienie tętnicze skurczowe jest wyższe niż 140 mm Hg i rozkurczowe wyższe niż 90 mm Hg. Do hipertensjologa powinni udać się również pacjenci, u których występują takie objawy jak szumy usze, ból oraz uczucie ucisku w tylnej części głowy, duszności, kołatanie serca i częste krwawienie z nosa.

Na terenie Poznania hipertensjolog przyjmuje w gabinecie medycznym BO.MEDICA. Pacjentami są zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci zmagające się z nadciśnieniem tętniczym oraz wszelkimi powikłaniami naczyniowo-sercowymi lub narządowymi. W gabinecie przeprowadzana jest diagnostyka wraz z leczeniem i podejmowaniem działań profilaktycznych w celu zapobiegania nadciśnieniu. Poza przepisaniem środków farmakologicznych lekarze zalecają leczenie zachowawcze, polegające głównie na zmianie stylu życia pacjenta.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!