Poznaj najlepsze firmy w branży z warszawskiesafari.pl

Czym jest schodołaz do wózka inwalidzkiego?

Zuzanna Dudek 2023-04-03 0 komentarzy
Czym jest schodołaz do wózka inwalidzkiego?

Na schodołazy składają się mobilne konstrukcje, znajdujące zastosowanie zarówno u osób na wózkach inwalidzkich, jak i seniorów. Są one spotykane w piętrowych budynkach bez wind, ponieważ dają szansę samodzielnego poruszania się między kondygnacjami. Nie potrzebują modyfikacji schodów i mogą być montowane nie tylko w pomieszczeniach, ale też na zewnątrz. Ich obsługa nie wymaga większego wysiłku i nie jest skomplikowana, dlatego z zadaniem tym poradzi sobie każdy użytkownik.

Schodołazy można demontować i montować w dowolnym momencie bez żadnego problemu. Wyposażono je w szereg zabezpieczeń, zmniejszających ryzyko groźnych wypadków oraz hamulce elektromagnetyczne. Na rynku występują między innymi modele kroczące, poruszające się na zasadzie kroków. Mają one zintegrowane krzesełka i współpracują ze wszystkimi wózkami inwalidzkimi, niezależnie od typu czy wielkości.

Niektórzy decydują się na gąsienicowy schodołaz do wózka inwalidzkiego, o którym można przeczytać więcej pod adresem horyzontybezgranic.pl. Jest on spotykany w przychodniach, szpitalach, urzędach, bibliotekach, muzeach i wielu innych placówkach. Sprawdza się szczególnie w przypadku schodów szerszych i może być wykorzystywany również w domach oraz blokach mieszkalnych. Produkty tego typu umożliwiają samodzielne pokonywanie barier architektonicznych przez osoby niepełnosprawne i wyróżniają się solidnością wykonania oraz dużą nośnością. Gwarantują stabilność i niemalże zerowy wysiłek podczas użytkowania, dlatego cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!