Poznaj najlepsze firmy w branży z warszawskiesafari.pl

Gratownik i gwintownik - do czego służą?

Karol Bąk 2021-06-14 0 komentarzy
Gratownik i gwintownik - do czego służą?

Gratowanie to bardzo potrzebny proces. Dzięki niemu można pozbyć się ostrych krawędzi pozostałych po wcześniejszej obróbce metalu, zaokrąglając krawędź do poziomu, który umożliwia transport arkusza blachy lub jakiegokolwiek innego surowca o wysokim stopniu twardości. Poprawia to nie tylko estetykę całości, ale również skutecznie zabezpiecza skórę przed przypadkowym zranieniem. Działając w branży dekarskiej, metalurgicznej, czy zajmując się produkcją artystycznych przęseł metalowych, warto więc zapatrzeć się w gratowniki o różnych wymiarach ostrzy, które z pewnością przydadzą się w codziennej pracy.

Dostawcą, który może zaproponować szeroki wybór wspomnianych narzędzi w dobrej cenie, jest sklep internetowy TechnikCNC. To dystrybutor sprawdzonych, wysokiej klasy akcesoriów pochodzących zarówno od polskich, jak i zagranicznych producentów. Na jego stronie internetowej można szybko znaleźć asortyment, który spełni oczekiwania klienta, bez względu na to, czy jest to osoba zajmująca się obróbką metalu zawodowo, czy też w sposób amatorski. 

Sklep udostępnia również sprzęt i towary ułatwiające inne prace związane z pracą z rozmaitymi stopami. W ofercie nie mogło zabraknąć elementów łączeń poszczególnych elementów i arkuszy. W każdej podręcznej torbie lub warsztacie przydadzą się z pewnością gwintowniki calowe czy narzynki. Te oraz inne narzędzia do gwintowania można bez problemu łączyć w wygodne, dostępne od ręki zestawy, które z pewnością znajdą swoje zastosowanie przy przeprowadzaniu wielu prac.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!