Poznaj najlepsze firmy w branży z warszawskiesafari.pl

Płyty styropianowe — jakie mają zastosowanie?

Amelia Kołodziej 2023-07-26 0 komentarzy
Płyty styropianowe — jakie mają zastosowanie?

Producenci proponują różne rodzaje styropianów, które można dopasować pod względem koloru, wielkości czy grubości. Przed zakupem warto skorzystać z doradztwa lub samodzielnie zwrócić uwagę na poszczególne parametry, aby dobrać materiał, który zapewni odpowiednią ochronę przed wilgocią i utratą ciepła. Płyty styropianowe można nabyć w tradycyjnym kolorze białym, zielonym i niebieskim (wodoodporny) lub szarym (z dodatkiem grafitu czy sadzy). Polecana grubość produktu to około 10-15 cm lub 20-25 cm w przypadku stawiania budynków energooszczędnych. Tradycyjne płyty mają wymiary 100x50 cm. Do montażu stosowany jest klej poliuretanowy.

Gdzie wykorzystywany jest styropian?

Popularny materiał znajduje zastosowanie podczas izolacji ścian zewnętrznych, fundamentów, podłóg (w tym również z wodnym ogrzewaniem podłogowym) oraz dachów krokwiowych. Ponadto na rynku można znaleźć styropian akustyczny do wyciszania pomieszczeń. To uniwersalny produkt, który cechuje także przystępna cena i dosyć łatwy oraz szybki montaż.

Na stronie yetico.com można zapoznać się z ofertą polskiego producenta, który prowadzi sprzedaż zarówno płyt EPS, jak i XPS o szerokim zastosowaniu. Firma współpracuje głównie z przedstawicielami branży budowlanej, zapewniając dostęp do wysokiej jakości materiałów izolacyjnych wykorzystywanych do ocieplenia ścian, fundamentów czy dachów. Marka proponuje również specjalne systemy ocieplenia spadkowego. Klienci mogą liczyć na doradztwo techniczne, szybką dostawę i atrakcyjne warunki cenowe.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!