Poznaj najlepsze firmy w branży z warszawskiesafari.pl

Styropian fundamentowy – podstawowe informacje

Marek Dąbrowski 2023-07-31 0 komentarzy
Styropian fundamentowy – podstawowe informacje

Osoby, które planują budowę domu, powinny zwrócić szczególną uwagę na fundamenty. Dobra izolacja konstrukcji pozwoli ograniczyć straty ciepła, które przenika do gruntu. Najczęściej do ocieplenia wykorzystuje się płyty styropianowe. Co warto wiedzieć na ten temat?

Styropian fundamentowy jest powszechnie wykorzystywany do docieplania dolnych partii budynku. Produkt nie nasiąka, więc płyty instalacyjne zachowują właściwości termoizolacyjne nawet po długim czasie. Ponadto charakteryzuje się wytrzymałością, o wiele wyższą odpornością na odkształcenia niż tradycyjny styropian. Dodatkowo jest odporny na korozję chemiczną i biologiczną. Warto zaznaczyć, że tego typu produkt nie tłumi hałasów, więc nie powinien być montowany w ścianach, które znajdują się blisko ruchliwych ulic. Należy podkreślić, że istnieje wiele rodzajów styropianu fundamentowego, np. o właściwościach hydrofobowych. Płyty wodoodporne to tańsza alternatywa dla polistyrenu ekstradowanego (XPS). Standardowa grubość materiału to 10-12 cm. Jeżeli inwestor zdecyduje się na grubszą wersję na elewację, powinien również położyć grubszy materiał na cokołach oraz fundamentach.

Sklep działający pod adresem internetowym izolacjegt.pl oferuje duży wybór różnego typu styropianu o rozmaitej grubości, więc każdy klient, niezależnie od potrzeb znajdzie odpowiedni artykuł. Produkty pochodzą od rozpoznawalnych w branży producentów, np. marki Izolin, Knauf, Arsanit, Swisspor, Enerpor. Osoby niezdecydowane mogą liczyć na profesjonalne doradztwo.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!