Poznaj najlepsze firmy w branży z warszawskiesafari.pl

Terapia poznawczo-behawioralna dla par

Emil Urbański 2021-09-05 0 komentarzy
Terapia poznawczo-behawioralna dla par

Pary zmagające się z problemami w związku często potrzebują wsparcia specjalisty, który pozwoli im zrozumieć naturę konfliktów, a także wejdzie w rolę mediatora. Wspólna psychoterapia stanowi czasami jedyną skuteczną metodę osiągnięcia porozumienia. Dzięki działalności Pracowni Emocji małżeństwa znajdujące się w kryzysie mogą zadbać o swoją lepszą przyszłość. Oferowana im terapia par w Poznaniu prowadzona jest przez doświadczonych psychologów, którzy dokładają starań, by partnerzy otrzymali skuteczną pomoc w rozwiązaniu swoich problemów.

Podłoże nieporozumień i kłótni w związku może być różne. Chęć poprawienia relacji to jednak pierwszy krok do zażegnania konfliktu. Sesje psychoterapeutyczne oferowane są parom, które przeżywają kryzys między innymi z powodu:

  • różnych potrzeb emocjonalnych,
  • braku satysfakcji z życia seksualnego,
  • problemów wychowawczych dzieci,
  • kłopotów w pracy przenoszonych na życie rodzinne.

Rozmowa w obecności specjalisty pozwala parterom gruntownie omówić problemy w związku i znaleźć dla nich rozwiązanie. Terapeuci proponują zastosowanie metody poznawczo-behawioralnej, która umożliwia wypracowanie narzędzi w celu modyfikacji destrukcyjnych postaw i zachowań, mających negatywny wpływ na relacje międzyludzkie. Partnerzy uczą się precyzyjniej wyrażać swoje emocje i potrzeby oraz ponownie odkrywają zalety wspólnego życia. Ceniona przez pacjentów terapia poznawczo-behawioralna w Poznaniuumożliwiła wielu parom odbudowę związku i wzmocnienie relacji opartych na szacunku, miłośni i zaufaniu.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!