Poznaj najlepsze firmy w branży z warszawskiesafari.pl

Trawy ozdobne w ogrodzie - uprawa, gatunki i inne informacje

Zuzanna Dudek 2022-09-15 0 komentarzy
Trawy ozdobne w ogrodzie - uprawa, gatunki i inne informacje

Podczas projektowania ogrodów warto uwzględnić trawy ozdobne, które z łatwością wpasowują się w każdą przestrzeń. Odznaczają się one dużą różnorodnością, przystępnymi cenami oraz wszechstronnym zastosowaniem, dlatego są spotykane na wielu posesjach. Nie wymagają też bezpośredniego słońca, dlatego można je siać pod wysokimi drzewami. Zainteresowaniem cieszą się trawy osiągające wysokość kilku metrów. Stanowią one alternatywę dla żywopłotów wymagających większej uwagi i chronią przed spojrzeniami przechodniów. Ozdobne trawy w ogrodzieto świetna propozycja dla właścicieli ogrodów o dużym metrażu, które czasami sprawiają wrażenie pustych. Więcej informacji na ich temat znajduje się na stronie lasogrod.com.

Jest to adres przedsiębiorstwa specjalizującego się w sprzedaży roślin dla klientów o różnych potrzebach. Na jego katalog składają się wspomniane trawy ozdobne, którymi interesują się osoby chcące zadbać o przestrzeń wokół domu. Rośliny te doskonale komponują się z rabatami kwiatowymi, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by siać je nad oczkami wodnymi lub wokół ścieżek. Są one nabywane ze względów estetycznych i praktycznych, ponieważ dają szansę zabezpieczania delikatnych kwiatów przed przymrozkami oraz silnym wiatrem.

Trawy są nabywane przez osoby chcące ukryć mało atrakcyjne elementy znajdujące się w ogrodzie, takie jak szafy narzędziowe lub kubły na śmieci. Zainteresowaniem cieszy się między innymi turzyca o oryginalnych kłosach, z których tworzy się bukiety. Odznacza się ona delikatnie srebrnym połyskiem i sprawdza się na stanowiskach ocienionych oraz półcienistych. Innym rozwiązaniem godnym uwagi jest mozga trzcinowata, nabywana ze względu na szybki wzrost, możliwość siania na glebach ubogich w składniki oraz bezproblemowe znoszenie suszy.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!