Poznaj najlepsze firmy w branży z warszawskiesafari.pl

Uzależnienie od heroiny

Marika Kozłowska 2019-05-28 0 komentarzy
Uzależnienie od heroiny

Już po pierwszym zażyciu i ustąpieniu skutków działania narkotyku pojawia się nieprzeparta chęć, wręcz potrzeba zażycia kolejnej dawki. Heroina staje się elementem procesów metabolicznych w organizmie, przez co ten wciąż domaga się kolejnych porcji. Narkoman zaczyna podporządkowywać całe swoje życie jednej tylko potrzebie: zdobywaniu heroiny. Często zrywa przy tym kontakty rodzinne, rzuca pracę, podejmuje działania na granicy prawa lub z nim niezgodne po to tylko, by zarobić na kolejną działkę.

Stopniowo jego organizm zaczynają trawić choroby, przez co chory czuje się coraz gorzej, a ukojenia szuka w narkotycznym transie. Nie są znane przypadki, by ktokolwiek sam wyzwolił się z tego nałogu i powrócił do normalnego życia. Uzależnienie od heroiny może pokonać tylko profesjonalna terapia w specjalnym ośrodku.  

Jednym z nich jest Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS. Można się do niego zgłaszać i leczyć w nim anonimowo. Początkiem drogi może być wizyta w poradni zdrowia psychicznego i uzyskana tam diagnoza. Potem konieczna jest detoksykacja. Ze względu na silne objawy abstynencyjne, pacjentom w trakcie leczenia przeważnie podawany jest metadon – bezpieczny narkotyk zastępczy, pozwalający przetrwać niezwykle trudny pierwszy okres bez przyjmowania heroiny. Dalsze leczenie to już psychoterapia indywidualna i grupowa. W jej trakcie pacjent częściowo przypomina sobie, a częściowo na nowo przyswaja życie bez wpadania w euforyczne stany, przez co stopniowo wraca do formy pozwalającej na powrót do normalnego życia.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!